GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS KORZYSTANIA Z SERWISU SKLEPU INTERNETOWEGO SLIMPACK.PL

 

W celu pełnego zabezpieczenia przekazywanych danych (osobowych oraz danych o karcie kredytowej) wykorzystujemy najbezpieczniejsze mechanizmy, jakie są w chwili obecnej dostępne. Używanym przez nas protokołem transmisji, zapewniającym bezpieczeństwo przesyłania danych podczas dokonywania płatności w internecie, jest protokół SSL (Secure Socket Layer v3). Jest to rodzaj zabezpieczenia, polegający na kodowaniu danych przed ich wysłaniem z przeglądarki klienta i dekodowaniu po bezpiecznym dotarciu na serwer sklepu. Informacja wysyłana z serwera do klienta jest również kodowana, a po dotarciu do celu dekodowana.

SSL szyfruje, uwierzytelnia i zapewnia integralność wiadomości. W chwili nawiązania połączenia z bezpieczną (stosującą protokół SSL) stroną WWW ustalane są klucze szyfrujące, stosowane następnie przy przekazywaniu danych pomiędzy przeglądarką używaną na komputerze klienta, a serwerem sklepu. Uzgadnianie kluczy, jak i sama transmisja są bardzo trudne do złamania. Po połączeniu się z bezpieczną stroną WWW użytkownik jest o tym informowany (w zależności od używanej przeglądarki):

  • W przeglądarce Internet Explorer, w prawej części paska stanu jest wyświetlana kłódka. Po kliknięciu na nią zobaczymy certyfikat autentyczności (podpis cyfrowy) danej strony:
  • W przeglądarkach Firefox i Opera kłódka pokazuje się na pasku nawigacji. Po kliknięciu na nią możemy obejrzeć certyfikat autentyczności danej strony:

W szyfrowaniu SSL stosuje się certyfikaty tożsamości, aby sprawdzić uprawnienia serwerów i użytkowników. Certyfikaty te są wydane i podpisane cyfrowo przez jednego z wydawców certyfikatów – Certification Authorities (CA).
Wchodząc na serwer, który legitymuje się certyfikatem jednego ze znanych CA, masz pewność, że serwer rzeczywiście jest tym, za który się podaje – tożsamość serwera jest automatycznie sprawdzana i potwierdzana przy połączeniu.

Dla własnego bezpieczeństwa warto pamiętać, aby po zakończonej sesji (aktywności na stronie slimpack.pl) wylogować się ze strony. W tym celu kliknij przycisk „Wyloguj się” znajdujący się w prawym górnym rogu strony. Samo wyłączenie okna przeglądarki nie jest równoznaczne z zakończeniem dokonanej operacji.

Warto jest zapoznać się z Dekalogiem Bezpiecznych Zakupów Online stworzony przez e-Commerce Polska.

Wykonanie: NorthVision, © Slimpack.pl

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)